20.1 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Deklarohet Vuçiqi pas takimit me diplomatët evropianë: Filluan bisedimet e vështira në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është deklaruar pas takimit me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrellin dhe të dërguarin special të BE-së, Miroslav Lajçakun.

“Bisedimet e vështira në Bruksel sapo kanë filluar”, ka shkruar Vuçiqi në rrjetin social Instagram.

Së pari, dy diplomatët evropianë kanë takuar Vuçiqin, nga ora 9:00.

Tani dyshja evropiane janë në takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Ndërsa, takimi trepalësh, sipas njoftimit, do të fillojë nga ora 11:00 dhe temë diskutimi do të ketë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, e arritur gojarisht mes Kurtit dhe Vuçiqit në muajin shkurt.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...