14 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Delegacioni i Klubit të Biznesit të Kosovës në SHBA, zhvillojnë takim të rëndësishëm në DASH

Sot, delegacioni i Klubit të Biznesit të Kosovës ka njoftuar se kanë zhvilluar një takim produktiv me Zyrën e Çështjeve Komerciale dhe të Biznesit në Departamentin e Shtetit.

“Ne u fokusuam në forcimin e lidhjeve ekonomike midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara, duke eksploruar mundësitë për rritjen e tregtisë dhe investimeve”, thotë njoftimi.

“Diskutimet tona theksuan rëndësinë e krijimit të partneriteteve që shfrytëzojnë fuqitë e të dyja ekonomive tona. Ne eksploruam rrugët për bashkëpunim në sektorë të ndryshëm. Ky takim nënvizoi rolin kritik të mbështetjes së SHBA-së në nxitjen e rritjes ekonomike dhe inovacionit në Kosovë. Jemi të entuziazmuar për potencialin e ndërmarrjeve dhe investimeve të reja të përbashkëta që do të sjellin përfitime për të dy vendet tona. Një falënderim i madh për Zyrën e Çështjeve Komerciale dhe të Biznesit për mbështetjen dhe përkushtimin e tyre të vazhdueshëm për përmirësimin e marrëdhënieve ekonomike SHBA-Kosovë. Së bashku, mund të arrijmë gjëra të mëdha!”, thuhet në kumtesë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...