9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Delegacioni i Parlamentit Europian thotë në Tiranë se parlamenti dhe qeveria janë legjitime

Kreu i delegacionit të PE-së, ka qenë i prerë në përgjigjen e tij, kur është pyetur nëse e shikon si zgjidhje krijimin e një qeverie tranzitore pa Edi Ramën si Kryeministër, kërkesë kjo e bërë nga ana e opozitës.

Ai është përgjigjur gjatë konferencës së mbajtur nga delegacioni prej 7 anëtarësh të Parlamentit Evropian, që erdhi me qëllim kryesor diskutimet për zgjidhjen e ngërçit politik në Shqipëri mes Qeverisë dhe opozitës.

Kreu i delegacionit ka thënë se duhet të respektohet rezultati i zgjedhjeve dhe se Parlamenti dhe qeveria janë legjitime.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...