22.9 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Demonstruesit ndezën zjarr para shtëpisë së Netanyahut, kërkojnë dorëheqjen e tij të menjëhershme

Protestuesit antiqeveritarë u mblodhën në Jerusalem dje jashtë shtëpisë së kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, duke ndezur një zjarr në rrugë dhe duke bërë thirrje për dorëheqjen e tij.

“Ne jemi të braktisur – Zgjedhjet tani” ishte shkruar në një baner.

Demonstruesit bërtisnin përmes megafonëve, valëvitnin flamuj dhe rrihnin daulle, ndërsa policët qëndronin pranë barrikadave, raporton HINA.

Protestat e tilla janë bërë më të shpeshta, ndërsa lufta e Izraelit kundër Hamasit vazhdon në Gaza.

Konflikti me Hezbollahun e Libanit kërcënon të përshkallëzohet, megjithëse protestat nuk kanë arritur kulmin e tyre siç arritën një vit më parë kur qeveria u përpoq të bënte ndryshime në sistemin e drejtësisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...