11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Dendias neser viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias, do të qëndrojë në Kosovë neser, ka njoftuar Ministria e Jashtme greke në web faqen e saj zyrtare.

Sipas njoftimit, Dendias do të pritet nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me të cilën do të zhvillojnë edhe një takim.

Përveç Osmanit, Dendias do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti dhe ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla – Schwarz.

“Ministri do të pritet fillimisht dhe do të zhvillojë një takim kokë më kokë me presidenten kosovare, Vjosa Osmani Sadriu. Më pas ai do të pritet dhe do të zhvillojë një takim me kryeministrin kosovar, Albin Kurti, në një drekë të shtruar për nder të tij nga ky i fundit”, thuhet në njoftim.

Siç është bërë e ditur nga MPJ-ja greke, diskutimet gjatë vizitës pritet të fokusohen në zhvillimet në dialogun Beograd-Prishtinë dhe perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...