18.2 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Denis Schroder, MVP i Kampionatit Botëror

Duke qenë se Gjermania fitoi medaljen e artë në Kampionatin Botëror, pritej që edhe MVP i kampionatit të vijë edhe nga ku ekip.

Ai në fund e mbylli kampionatin me një mesatare prej 19.1 pikësh dhe 6.1 asistime në tetë ndeshje. Gjermanët festuan në të gjitha.

 

Nuk ka dyshim se Schroder është lideri i gjermanëve, dikush që e ka gjithmonë topin në dorë dhe që vendos ndeshjet.

Schroder ishte i jashtëzakonshëm ndaj Serbisë në finale ku shënoi 28 pikë.

 

Ai shënoi 17 pikë ndaj SHBA-ve në gjysmëfinale, ndërsa kundër Australisë kur kishte 30 pikë, si ndeshja më e mirë e tij.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...