1.4 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Deputetët shqyrtojnë sot Projekt-buxhetin për vitin 2024

Kuvendi i Kosovës, do të mblidhet sot me fillim nga ora 10:00.

Në rend dite, është vetëm një pikë, shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-260 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024.

Ndryshe, Qeveria Kurti ka miratuar para dy javësh projekt-buxhetin për vitin 2024, që kap vlerën 3 miliardë e 314 milionë euro.

Nga kjo shumë, 805 milionë e 389 mijë e 668 euro janë paraparë për paga dhe shtesa, 484 milionë e 741 mijë euro do të shkojnë për mallra dhe shpenzime, 34 milionë e 185 mijë e 862 euro për shpenzime komunale, 1 miliard e 62 milionë e 315 mijë e 550 euro për subvencione dhe transfere, 859 milionë e 176 mijë e 429 euro për shpenzime kapitale, 10 milionë e 204 mijë e 408 euro për rezerva, derisa 46 milionë e 309 mijë e 284 euro është interesi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...