20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Deputeti i VV-së Ramadani paralajmëron tri projekte të rëndësishme infrastrukturore në Ferizaj dhe Viti

Deputeti i VV-së Ramadani paralajmëron tri projekte të rëndësishme infrastrukturore në Ferizaj dhe Viti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Valon Ramadani ka paralajmëruar tri projekte infrastrukturore për komunën e Ferizajt dhe atë të Vitisë.

Ai ndër tjerash tha se rregullimi i rrugës po vazhdon me ritme të përshpejtuara. Projekti infrastrukturor i rregullimit të rrugës nga Fshati i vjetër në Prelez po vazhdon me ritme tash të përshpejtuara.

Sapo të përfundojë ky projekt i financuar nga BERZh-i, do të zhvillohet kontruktimi i rrugës nga fshati Gërlicë në Babush, që do të punohet nga Qeveria e Kosovës, sipas zotimeve të dhëna.

Përkitazi me këtë garancion, brenda javësh do të nënshkruhet edhe fillimi i punimeve për kyçje në autostradë në fshatin Gërlicë, që ka qenë kërkesë e kahmotshme e banorëve, sidomos atyre të Vitisë dhe e cila do të fillojë shumë shpejt implementimin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...