15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

Derbin Bashkimi – Sigal Prishtina e fituan prizerenasit

Derbi i pjesës së gjerëtanishme të kampionatit në Superligën e basketbollit që u zhvillua në Prizeren ku u ndeshën Bashkimi – Sigal Prishtina ka përfunduar me fitore e ekipit vendas me rezultat 95 – 89

Pas kësaj fitore dy rivalët e mbërmshëm me nga 12 pikë të grumbulluara kryesojnë në tabelën e klasifikimit të elitës sonë në basketboll.

Sot në program të garave të javës së 8 zhvillohen tri takimet të tjera dhe do të ndeshën:

Gollden Eagle Yli – Peja       17.00

Trepça – Feronikeli              19.00 dhe

Rahoveci – Ponte Prizereni 21.00/njeshi/.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...