27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Dëshmitari Bytyçi në Speciale: Veseli ndihmoi refugjatët dhe të lënduarit gjatë luftës (VIDEO)

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, e ka pyetur dëshmitarin Nuhi Bytyçi se a ka qenë në dijeni se Kadri Veseli i ka ndihmuar refugjatët në Kosovë dhe po ashtu ka ndihmuar në trajtimin e personave të lënduar apo të plagosur.

”A keni qenë në dijeni ose në atë kohë, ose në kërkimet që keni bërë për dokumentet pasardhës që kanë të bëjnë me luftën a keni qenë në dijeni për rolin e Veselit në shoqërimin e refugjatëve dhe trajtimin e personave të lënduar dhe të plagosur?’’, pyet Emmerson.

Bytyçi u përgjigj duke thënë se: “Luftëtarët e tjerë të lirisë bashkë me mjekët e UÇK-së kanë ndihmuar popullatën civile sidomos të plagosurve në zonat e luftës”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...