32.1 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Dëshpëron Anglia, pëson humbje nga Islanda

Kombëtarja e Anglisë ka dëshpruar tifozët pak para fillimit të Euro 2024.

”Tre Luanët” pësuan humbje 1-0, në ndeshjen miqësore kundër Islandës, e cila u zhvillua në stadiumin e famshëm ”Wembley”.

Jon Dagur Thorsteinsson shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 12-të.

Kjo humbje vjen vetëm disa ditë para Kmapionatit Evropian, ku Anglia në grupe do të luaj kundër Serbisë, Danimarkës dhe Sllovenisë./Njeshi/

 

Elod Gruda – Talent i shquar nga Kosova

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...