7.4 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Dhjetë nxënës të lënduar nga përmbysja e një autobusi në Kagoshima të Japonisë

Një autobus që transportonte 30 anëtarë të një klubi futbolli të shkollës së mesme u përmbys të shtunën në prefekturën e Kagoshima të Japonisë.

Si pasojë, 10 prej studentëve janë të lënduar janë dërguar në spitale, thanë autoritetet lokale. Lëndimet e tyre nuk besohet të jenë kërcënuese për jetën, sipas policisë dhe burimeve të tjera.

 

Shoferi i autobusit bëri një thirrje urgjente rreth orës 8:30 të mëngjesit pasi incidenti ndodhi në një rrugë malore në qytetin e Kagoshima. Policia thotë se nuk ka dyshime se në aksident janë përfshirë automjete të tjera.

Autobusi po transportonte ekipin e futbollit të shkollës së mesme Kokubu për në Hioki, ku ata ishin planifikuar të kishin një ndeshje praktike, thanë burimet./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...