3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Dialogu Kosovë – Serbi, fillon takimi ndërmjet Escobarit e Osmanit

Ka filluar të mbahet takimi ndërmjet presidentes Vjosa Osmani dhe të dërguarit të SHBA-së për dialogun, Gabriel Escobar.

Takimi po mbahet vetëm një ditë para se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të takohen në Ohër të Maqedonisë për të diskutuar aneksin e zbatimit të Propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

Pas takimit Osmani-Escobar, të dy do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media. Ndërkaq, takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe Escobarit do të mbahet në ora 11:00.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...