17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Digjet edhe raundi i dytë për Presidentin e ri, Rama: S’kemi partner

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri.

Në mbledhjen e së hënës pasdite nuk pati asnjë kandidat ndaj seanca u konsiderua e ezauruar.

Në dalje të sallës, kryeministri Edi Rama tha se nuk ka mundsi për gjetjen e një kandidature konsensuale me opozitën pasi “për të kërcyer tango duhet edhe një partner”.

Rama tha se do të pritet edhe në raundin e tretë që opozita të propozojë dhe në të katërtin mazhoranca do ta zgjedhë vetë kreun e ri të shtetit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...