21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Digjet hapësira e varrezave në fshatin Broliq të Pejës

Një pjesë e hapësirës në varrezat e fshatit Broliq të Pejës është përfshirë nga zjarri.

Kjo zonë e cila është diku rreth pesë hektarë ishte përfshirë nga zjarri sot. Qytetarët kanë thënë se në vendin e ngjarjes ishin edhe zjarrfikësit dhe se kishin arritur ta menaxhojnë situatën.

Ata thanë se kishte dëme të vogla materiale si dhe nuk ka lëndime në njerëz. /Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...