4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Diplomatja gjermane: Serbia urgjentisht duhet të reduktojë trupat e saj në kufirin me Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Annalena Baerbock,  ka thënë se nuk duhet të këtë më tensione mes Kosovës dhe Serbisë.

Ajo në një deklarim për media në takimin e ministrave të Jashtëm të BE-së që po mbahet në Ukrainë, ka thënë se Serbia urgjentisht duhet të reduktojë  prezencën e ushtrisë në kurimin me Kosovën.

“Nuk duhet të ketë më tensione mes Kosovës dhe Serbisë . Së bashku me SHBA-në, i bëjmë thirrje urgjente Serbisë që të reduktojë trupat e saj në kufirin me Kosovën”, ka thënë ajo në një pjesë të deklarimit të publikuar në X/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...