21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Distria dhe Nora mposhten në finale, por ia sjellin Kosovës dy medalje të argjendta

Sot ka nisur Grand Slami i Tbilisit në Gjeorgji, aty ku shteti i Kosovës do të paraqitet me pesë garues të xhudos.

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Slamit e Tbilisit. Krasniqi nuk e fitoi të artën, pasi në finale pësoi nga xhudistja nga Uzbekistani, Diyora Keldiyorova me IPPON.

Edhe Nora Gjakova ia doli ta rrëmbejë të argjendtën.

Xhudistja kosovare ishte në garë edhe për të artën, por nuk ia doli të regjistronte fitore në finale.

Ajo u mposht nga xhudistja serbe, Marica Perisic, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...