26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Dita e Çlirimit të Deçanit, Dr. Mentor Petrela sot shpallet ‘Qytetar Nderi’ e kësaj komune

Për nderë të 25 vjetorit të çlirimit të Deçanit nga okupatori serb, kjo komunë sot e ndanë titullin ‘QYTETAR NDERI’ për Dr. Mentor Petrelën i zgjedhur si njëri nga 10 kirurgët më të mirë në botë.

Lajmin e konfirmon kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj.

Postimi i plotë:

‘Dr. Mentor Petrela – “Qytetar Nderi” i Deçanit 👏
Të dashur qytetarë,
Komuna e Deçanit e shpallë dhe i ndanë titullin “QYTETAR NDERI” Dr. Mentor Petrelës, njërit nga 10 kirurgët më të mirë në botë!
Ceremonia e ndarjes së titullit, bëhet me:
Datë: 15 Qershor
Ditë: E Shtunë
Ora: 11:00
Vendi: Salla e Kuvendit të Komunës së Deçanit. Ju mirëpresim!’-shkruan Ramosaj./Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...