19.1 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Dita e Evropës, shkallët e Arbërisë në Prishtinë me ngjyrat e flamurit të BE-së

Sot më 9 Maj shënohet Dita e Evropës.

E kryetari i Prishtinës, Përparim Rama tha se rrugëtimi i Kosovës drejt Bashkimit Evropian është i natyrshëm dhe i pashmangshëm.

“Rrugëtimi jonë drejt Bashkimit Evropian është i natyrshëm dhe i pashmangshëm.

Në Ditën e Evropës, i veshëm shkallët ikonike të Arbërisë me ngjyrat e flamurit të Bashkimit Evropian si simbol i këtij rrugëtimi…”, shkruan ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...