22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Dita e Flamurit të ShBA-së, uron Haradinaj: Urime Amerikë!

Sot, Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë Ditën e Flamurit, duke përkujtuar miratimin e Yjeve dhe Shiritave nga Kongresi i Dytë Kontinental më 14 qershor 1777.

Me këtë rast, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe popullin amerikan me rastin e Ditë së Flamurit.

“Urime Dita e Flamurit, Amerikë”, ka uruar Haradinaj. .Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...