21.5 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Dita e Presidentit, Hoti shkruan për Rugovën: Arkitekt i shtetësisë së Kosovës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka shkruar për presidentin Ibrahim Rrugën në rastin e Ditës së Presidentit.

”Dita e Presidentit Prijësi dhe arkitekti i shtetësisë së Kosovës”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Ibrahim Rugova ka qenë presidenti i Kosovës dhe nga LDK-ja, por edhe nga figura jashtë kësaj partie cilësohet si historik.

Rugova ka vdekur janarin e vitit 2006, dy vjet para shpalljes së pavarësisë së Kosovës/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...