9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare, Kushi: Thesar i përbashkët, ta promovojmë brez pas brezi

Tiranë – 21 shkurti është caktuar nga UNESCO si Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare dhe kremtohet në të gjitha vendet e botës.

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë e Shqipërisë, Evis Kushi ka uruar nëpërmjet rrjetit social “Facebook” këtë ditë shënuar, duke e shoqëruar me një mesazh ndërgjegjësues:

“Gjuha shqipe është thesari ynë i përbashkët. Prandaj ta duam, ta mbrojmë dhe ta promovojmë atë së bashku brez pas brezi”, shprehet ajo. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...