18.6 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

Dogana kapi 42 paketime me “duhan të grirë” në një veturë me targa të Shqipërisë

Në pikë kalimin kufitar të Vermicës, Dogana e Kosovës ka parandaluar një rast të kontrabandës së duhanit.

Sipas njoftimit, një automjet me targa të Shqipërisë ka tentuar të kontrabandojë sasi të duhanit të grirë të cilin e kishte fshehur në vende të ndryshme në veturën e tij.

“Gjatë kontrollimit të përbashkët me zyrtarët policorë, tek i dyshuari u gjet një sasi prej 42 paketime me “DUHAN TË GRIRË” me peshë secila nga 500 gram, gjithsej 21 kilogram, të fshehura nën ulëset e pasme të veturës. Mallrat dhe vetura mbesin të bllokuara deri në përfundimin e procedurave kundervajtëse”, thuhet në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...