8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Dollari amerikan shënoi rritje kundrejt jenit.

Dollari ra me 0.2 për qind dhe u këmbye me 110.38 dollarë amerikanë për jen, njkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në këto tre javët e fundit.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind, duke shkuar në 96.131 . DXY.

Monedha e përbashkët humbi pikë kundrejt dollarit. Ajo ra me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.1376 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3275 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7182 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Rupi Indian ra me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 71.36 rupi për dollarë amerikanë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...