9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Donacioni amerikan për 250 kamera trupore për policët, Sveçla njofton për takimin me Hovenier

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka falënderuar ambasadorin amerikan Jeff Hovenier, pas donacionit prej 250 kamerave trupore për Policinë e Kosovës.

Kisha kënaqësinë të pres sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeffrey Hovenier.

“Pas nënshkrimit dhe pranimit zyrtarisht donacionit prej 250 kamerave trupore nga Ambasada Amerikane për Policinë e Kosovës, pata rastin të falënderoj përzemërsisht Ambasadorin Hovenier për mbështetjen e vazhdueshme për institucionet e Republikës së Kosovës”, tha ministri.

Sveçla shtoi se gjatë takimi është biseduar edhe për situatën e përgjithshme të sigurisë, për projektet e përbashkëta.

“Biseduam për situatën e përgjithshme të sigurisë, për projektet e përbashkëta që kemi në proces me Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe për angazhimet e mëtutjeshme në fushat që janë në interes të të dyja palëve”, shkroi ministri në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...