9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Drejtoi veturën me shpejtësi 142 km/h ku ishte 60, gjobitet me 300 euro dhe tre muaj ndalim të vozitjes

Policia e Kosovës ka bërë të ditur, se ka gjobitur një shofer pasi i njëjti nuk ka respektuar kufizimin e shpejtësisë.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 60 km/h ka identifikuar shoferin, duke drejtuar mjetin me shpejtësi 142 km/h.

I njëjti është gjobitur me 300 euro dhe 3 muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...