8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka vizituar Akademinë e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues, Nehat Thaqi, kanë vizituar Akademinë e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri.

Gjatë kësaj vizite të njëjtit u priten në takim zyrtar nga Drejtori i AKSP-së, Ismail Smakiqi, me të cilin diskutuan çështje të ndryshme me interes të ndërsjellët, si dhe për trajnimin të cilin po e ndjekin gjenerata e 54-të e kadetëve të rinj.

Kadetët e kësaj gjenerate Drejtori Qalaj i inspektoi në paradën e mëngjesit si dhe iu drejtua atyre me një fjalë rasti, duke i inkurajuar ata që të japin maksimumin e tyre, të tregojnë angazhim, përkushtim dhe disiplinë të lartë gjatë trajnimit, për të arritur rezultate sa më pozitive si në anën profesionale, e po ashtu edhe në atë të shkathtësive fizike. Synimi i institucioneve mbetet implementimi i programeve dhe trajnimeve të dizajnuara në bazë të standardeve më të larta ndërkombëtare për të drejtat e njeriut dhe sundimit të ligjit, në mënyrë

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...