13.1 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Drejtori i ShSKUK-së viziton Spitalin e Prizrenit, vlerësohet mundësia e zgjerimit të kapaciteteve të Mjekimit Intensiv

Drejtori i Përgjithshëm i ShSKUK-së, Elvir Azizi, bashkë me ekipin mbështetës profesional, të premten ka vizituar Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit.

Në fokus të vizitës ishte vlerësimi teknik dhe profesional i mundësive për zgjerim të kapaciteteve të Mjekimit Intensiv, në kuadër të këtij Spitali.

Poashtu, në takimi me menaxhmentin e Spitalit, u diskutua lidhur me punën që po bëhet për projektin e Kardiologjisë Invazive dhe projektet e tjera qe po zbatohen dhe pritet të zbatohen në këtë spital, e që po i mbështetë ShSKUK.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...