23.3 C
Pec
E premte, 29 Shtator, 2023

Drejtuesi i OpenAI thotë se e ardhmja me ChatGPT do të jetë më e qartë

Drejtuesi i OpenAI, Sam Altman, ka thënë se është mahnitur nga përdorimi i gjerë i ChatGPT dhe inteligjencës artificiale.

Ai ka shtuar se përmes ChatGPT-së e ardhmja do të jetë më e ndritur dhe e qartë.

“Është e pabesueshme të shohësh energjinë dhe krijimtarinë e njerëzve anembanë botës që ndërtojnë sisteme duke u bazuar në API-në e OpenAI”, ka shkruar Altman në një status në profilin e tij në Twitter.

Tutje ai thotë se kjo gjë e motivon atë dhe ekipin e tij që të punojnë edhe më shumë në ngritjen e kualitetit të kompanisë së tij.

“E ardhmja mund të jetë mjaft e mahnitshme. Shumica e produkteve dhe shërbimeve do të ngrihen dhe do të krijohen kategori të reja. Ajo që mund të bëjë një person do të jetë diçka madhore”, vazhdon ai shkrimin e tij.

Për fund ai thotë se me ChatGPT do të ketë “mjete më të mira për një jetë më të mirë”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...