9 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Drenica dhe Ballkani, shënuan fitore ndaj Ferizajt respektivisht KEK-ut, ndërsa Gjilani e Flamurtari, u ndanë baraz.

Drenica dhe Ferizaj, sikur që edhe është pritur kanë shënuar fitore ndaj dy ekipeve që rënditen ne fund te tabelës.Ndërsa Flamurtari, arriti të shkëpus një pikë në përballje me Gjilanin, që para ndeshjes është velrësuar favorit.

Ballkani, përmbylli takimin me KEK- un, me fitore 3 me 0 që në edicionin e ri do të garoj në një rang më të ulët, ndërsa Drenica, me lehtë se që është pritur ka shënuar fitore ndaj Ferizaj, me rezultat 3- 1.

Gjilani e Flamurtari, takimin e përmbyllën me rezultat 0 – 0, që pas humbjes në derbin lokal nga Drita në javën e kaluar e thellën krizën tek ekipi i Gjilanit, ndërsa Flamurtari, inkasoj një pikë të madhe në garë për tu larguar nga zona e ekipeve të rrezikuara.

Nesër zhvillohen edhe përballje të tjera nga të cilat veqojmë derbin Feronikeli – Llapi, ndërsa në dy ballafaqimet të tjera të kësaj jave do të ndeshën:Prishtina – Liria dhe Trepça 89 – Drita. Të gjitha takimet e kësaj jave fillojnë prej orës 13.00.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...