11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Drita eliminohet nga Feyenoordi

Nënkampionia e Kosovës në futboll, Drita është eliminuar në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Drita pësoi nga skuadra e Feyenoordit, me rezultatin e ngushtë 3:2 në ndeshjen e kthimit pas barazimit pa gola në duelin e parë të luajtur në Prishtinë.

Guus Til shënoi “hat-trick” për Feyenoordin, duke ia siguruar ekipit holandez kalimin në raundin e tretë dhe përballjen me skuadrën e Luzernit. Til ia siguroi Feyenoordit fitoren në minutën e 90-të, kurse dy golat tjerë, i realizoi në minutën e shtatë dhe 68-të.

Për Dritën, golashënues ishin Marko Simonovski (12’) e Astrit Fazliu (16’).

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...