12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Driton Kuka: “Ne bëjmë grevë duke stërvitur në borë e shi”

Kampionet e xhudos Majlinda Kelmendi dhe Lorena Kuka, arritën që të rrëmbejnë medalje në Tel Aviv në Grand Prix.

Kampionia e botës në kategorinë 52 kilogram Kelmendi arrti që të marr medaljen e artë në Grand Prix, ku ritëm të mirë tregoi edhe xhudistja tjetër në kategorinë 75-kg Lorena Kuka, ku arriti ta rrëmbej të argjendtën, Shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq trajneri Driton Kuka, përmes një postimin në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se nuk i ndal as bora e as greva që të stërviten fuqishëm si kampion:

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...