17.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Dron kamikaz i ukrainasve godet sistemin artilerik të rusëve, ushtarët e Putinit detyrohen ta braktisin

Ukrainasit dita-ditës po e dëshmojnë se “janë arrë e fortë” për ushtrinë e Vladimir Putinit. Në fushëbetejë po arrijnë të godasin rëndë ushtrinë ruse, e cila tash e pothuajse dy vite po lufton me shpresën se do të arrijnë të marrin nën kontroll tërë territorin e Ukrainës.

Një video e filmuar nga ajri, shfaq momentin kur droni kamikaz i ukrainasve hedh në erë sistemin artilerik të rusëve.

Ushtarët rusë po lëviznin në një zonë të gjelbëruar me sistemin artilerik që shkrep predha 122 milimetërshe nga 2C1 Gvozdika, kur u godit nga droni kamikaz ukrainas.

Ngjarja është regjistruar në rajonin e Donbasit, e nga shpërthimi i fuqishëm, ushtarët që gjendeshin në të e braktisin mjetin e goditur nga frika se do ta pësojnë me jetë.Madje disa prej ushtarëve hidhen në sekondat e fundit në tokë, para se i tërë mjeti të përfshihet nga zjarri dhe të bëhet shkrumb e hi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...