29.4 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Dua Lipa performon për herë të parë “country”

Dua Lipa performoi një duet surprizë me Chris Stapleton në ceremoninë e 59-të të ndarjes së çmimeve ‘Academy of Country Music Awards’, të cilat u mbajtën brenda qendrës “Ford” në The Star në Friso, TX.

Këngëtarja 28-vjeçare zbuloj se ishte ideja e saj për të bashkëpunuar me këngëtarin 46-vjeçar të muzikës country, dhe ata kënduan bashkë këngën e tij të vitit 2023, “Think I’m in Love with You” në stadiumin e mbushur plot me 12 mijë vende.

Dua veshi një fustan të stilit rrjetë-peshku në ngjyrë blu të errët me një qafore lart dhe këpucë të përshtatura nga stilisti Jahleel Weaver, ndërsa dukej tërheqëse me trupin e saj të hollë dhe një makijazh të plotë, shkruan DailyMail.

Pas këngës, ajo i dha Chrisit një përqafim të madh ndërsa turma “çmendej” me entuziazëm dhe ovacione të shumta. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...