20.7 C
Pec
E premte, 12 Gusht, 2022

Ducati prezantoi motoçikletën elektrike MotoE V21L

Ajo që mund të konkludohet nga fotot është se V21L duket i ngjashëm me prototipin që Ducati po teston prej disa kohësh. Ngjyrat janë paksa të ndryshme dhe më të rafinuara, dhe disa sipërfaqe karboni janë të mbuluara, ndërsa pjesa tjetër mbetet e ekspozuar. Grafikat e kuqe në një sipërfaqe të zezë dhe gri përmirësojnë pamjen e motoçikletës, e cila është vërtet tërheqëse.

Motoçikleta peshon 225 kilogramë, nga të cilat 110 kg është bateria 18 kWh e krijuar posaçërisht për këtë motoçikletë.

V21L zhvillon 150 kuaj/fuqi dhe zhvilloi një shpejtësi maksimale prej 275 km/h në qarkun Mugello.

Komponentët e tjerë kyç përfshijnë një pirun Öhlins NPX 25/30 me kokë poshtë, i cili bazohet në atë të përdorur nga modeli Superleggera V4.

Ekziston gjithashtu një amortizues i pasëm plotësisht i rregullueshëm Öhlins TTX36, një amortizues i drejtimit Öhlins dhe frena Bremo të dizajnuara posaçërisht që optimizojnë ftohjen. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...