1.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Dukja nën mikroskop e 14 gjërave që i shohim çdo ditë

Vizioni njerëzor është i kufizuar dhe ne nuk mund të shohim me sy të lirë mikro botën që ekziston paralelisht me tonën.

Për fat të mirë, ka mikroskop që na lejojnë të zmadhojmë objektet miniaturë dhe t’i afrojmë ato me fushën tonë të shikimit.

Nga kurioziteti, njerëzit vendosën të vendosnin disa gjëra që ne shohim çdo ditë.

Dhe i përdorim nën një mikroskop dhe befasuan ekipin në internet me atë që gjetën në to.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...