7 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Durmishi: Nesër do ti paraqes keqpërdorimet flagrante në njësitë për patentë shofer gjithandej Kosovës

Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ditë më parë njoftoi për shkëputjen e marrëdhënies së punës për tre ekzaminerë të angazhuar në departamentin për patentë shofer.

Ai tha se ky vendim ka ardhë pas informatave për keqpërdorime të mëdha në procesin e punës. Ndërsa, i njëjti tha se nesër në një konferencë për media do të paraqesë “të gjitha të gjeturat dhe keqpërdorimet flagrante në njësitë për patentë shofer gjithandej Kosovës”.

Konferenca mbahet nesër në orën 13:00./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...