11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Dy ditë para zgjedhjeve, mbi 22 mijë mërgimtarë hynë në Kosovë

Një numër i madh i bashkatdhetarëve, janë parë teksa vinë këto ditë në Kosovë, për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat do të zhvillohen nesër.

Ardhje kishte edhe sot, në Aeroportin e Prishtinës dhe nga pikat kufitare.

Ndërkohë, vetëm dje në pikat kufitare të Kosovës, në perëndim, lindje dhe veri janë kontrolluar në hyrje 22.325 persona.

Zyrtarët policorë, i kanë thënë  se dje gjatë 24 orëve, kanë hyrë 7316 vetura të cilat janë kontrolluar. Po ashtu, janë kontrolluar edhe 196 autobusë. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...