15 C
Pec
E hënë, 17 Maj, 2021

Dy të mitur ikin nga Qendra Korrektuese në Lipjan

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton se dy të mitur janë arratisur nga Qendra Korrektuese në Lipjan.

Siç njofton SHKK bëhet fjalë për R. S, viti i lindjes 2001 dhe A.K viti i lindjes 2003 janë arratisur nga Qendra Korrektuese Lipjan.

R. S , ishte i dënuar me një vit për veprën penale; Grabitje.

A.K, ishte i dënuar me një vit për veprën penale; Lëndim i rëndë trupor.

Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës, ndërsa Shërbimi Korrektues ka themeluar Komision Hetimor për të hetuar se si ka ardhur deri te arratisja.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...