9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

Dyshohet për plagosjen e dy qytetarëve serbë, Azem Kurtaj del para gjyqit

I dyshuari për plagosjen e dy qytetarëve të nacionalitetit serb, Azem Kurtaj ka dalur sot para gjyqit.

Ai po dyshohet se ka plagosur me armë zjarri një 11 vjeçar dhe 21 vjeçar të premten në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe.

Ai u arrestua të premten nga Policia e Kosovës.

Kurtaj është ushtar i Forcave të Sigurisë së Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...