-0.3 C
Pec
E premte, 8 Dhjetor, 2023

Dyshohet se u dhunua një 10 vjeçare në Gjakovë, arrestohen dy persona

Një 10 vjeçare dyshohet se është dhunuar nga persona të panjohur në Gjakovë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj konfirmoi  arrestimin e dy personave, mbi dyshimin se janë përfshirë në rast.

“Më datën 13.10.2023 rreth orës 09:00 viktima, femër (fëmijë), gjatë dëgjimit policor në prezencën e akterëve të nevojshëm ka treguar se ishte abuzuar dhe dhunuar nga persona të panjohur në lokacione të ndryshme. Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona, një femër dhe një mashkull të moshës madhore, mbi dyshimin se janë të përfshirë në rast”, tha ai, për telegrafin.

Elezaj deklaroi se veprimet e nevojshme hetimore janë kryer në koordinim me prokurorin e shtetit, me vendimin e të cilit të dyshuarit janë ndalur në mbajtje si dhe është iniciuar rast “Keqtrajtim apo braktisje e fëmijës” dhe “Dhunim”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...