14 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

E ngjashme me këngën turke, a është kopjuar kënga e Luiz Ejllit dhe Getoar Selimit?

Këngëtarët Getoar Selimi dhe Luiz Ejlli kanë publikuar së fundmi bashkëpunimin e tyre muzikor “Ding Ding”.

Kënga në vetvete tejet ritmike dhe plot ngjyra, u cilësua si hiti i verës mirëpo shpejt u zbulua ngjashmëria me një tjetër këngë të huaj.

Duke nisur nga përdorimi i ngjyrave e deri tek beat-i i këngës, duket qartazi se “Ding Ding” është tejet i ngjashëm me këngën turke “Yalniz Kaldin” nga Acar dhe Kayra Kayan të publikuar dy vite më parë.

Shpejt hiti i ri u cilësua si i kopjuar, megjithatë artistët shqiptarë nuk kanë komentuar ende në lidhje me akuzat e ndjekësve./Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...