22.6 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Edhe 52 palestinezë të vrarë, arrin në 33 mijë e 686 numri total

Të paktën 33 mijë 686 palestinezë janë vrarë, dhe 76 mijë e 309 janë plagosur, që nga 7 tetori, në sulmet izraelite.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës, raporton The Guardian.

Ajo tha gjithashtu se 52 palestinezë u vranë dhe 95 u plagosën në 24 orët e fundit.

Ministria e cila drejtohet nga Hamasi, nuk bën dallim mes luftëtarëve dhe joluftëtarëve. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...