18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Edi Rama i uron shërim të shpejtë kryeministrit sllovak

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka uruar shërim të shpejtë kryeministrit sllovak, Robert Fico, i cili u plagos sot.

Rama përmes një postimi në “X” ka thënë së është thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar nga ky lajm,.

“Jam thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar nga lajmi i sulmit të tmerrshëm ndaj kryeministrit të zgjedhur në mënyrë demokratike të Sllovakisë. Unë shpreh urimet e mia të përzemërta për një shërim të shpejtë dhe një rikthim të jashtëzakonshëm”, ka shkruar Rama./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...