21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Edi Rama takon Dua Lipën: Çfarë çike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po ndihet krenar me këngëtaren shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa, e cila thotë se ka kapur qiellin e botës muzikore dhe s’ka nevojë për koment.

Rama shprehet përmes një reagimi në facebook, se Dua Lipa, është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e gjithë familjes së saj.

”DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.

Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...