11.8 C
Pec
E hënë, 27 Mars, 2023

Edita Tahiri thotë se pa opozitën, marrëveshja nuk ka legjitimitet të plotë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se pas kundërshtimeve të PDK-së dhe LDK-së, marrëveshja me Serbinë nuk ka legjitimitet të plotë, përcjell Syri.net Kosova

Në profilin e saj në Facebook, ajo ka përmendur edhe rënien e përkrahjes së kryeministrit Kurti.

“Fakti se partite e medhaja opozitare PDK dhe LDK i thane jo marreveshjes pa njohje reciproke kjo don te thote se kjo marreveshje nuk ka legjitimitet te plote, aq me shume qe ka rene perkrahja per kryeministrin Kurti ne baze te sondazhit te UNDP”, ka shkruar Tahiri.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...