12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

EKSKLUZIVE PËR NJESHI-n: Ministri Meto Zenka: Kemi rezultatet e para, TUZI ju takon shqiptarëve

Mehmet Zenka – Ministër për pakica në Qeverinë e Malit të Zi, në një bisedë ekskluzive, sapo i ka konfirmuar Radio-Portalit Njeshi, (ora 20:45min) se tashmë posedon me informacionet e para të rezultateve preliminare nga zgjedhet në Tuz dhe në bazë të tyre, Tuzi është fituar nga ‘Koaliconi shqiptarë’.

“Mund t’ju konfirmoj se nga rezultatet që posedojmë, Tuzi tashmë i takon shqiptarëve. Jemi mbi 80% tek zonat malore. Urime dhe faleminderit të gjtihë bashkëkombasve për mbështetje. Faleminderit qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës për mesazhet. Faleminderit malësorëve që erdhën nga diaspora për të hedh votën.”-deklaroi Ministri Zenka.

Ministri Mehmet Zenka njihet si një prej zërave më të fuqishëm për të drejtat shqiptare në Mal të Zi, me rol të veçant në krijimin e komunës së Tuzit. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...