9.1 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Elon Musk prezanton aftësitë e reja të robotit Optimus

Elon Musk ka postuar një video në profilin e tij në platformën e rrjeteve sociale X.

Në këtë video ai ka prezantuar aftësitë e reja të Optimus, robotit të kompanisë Tesla.

Optimus tani është në gjendje të vetë-kalibrojë krahët dhe këmbët e tij duke përdorur vetëm kodues të vizionit dhe pozicionit të kyçeve, përmes të cilave ai mund të lokalizojë saktësisht gjymtyrët e tij, transmeton Telegrafi.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...