8.4 C
Pec
E shtunë, 20 Prill, 2024

“Epopeja e Dukagjnit”, projekti më i ri nga “Gold AG” dhe Meda (VIDEO)

Sot po shënohet 26-vjetori i Epopesë së lavdishme të Dukagjinit, përvjetori i fillimit të luftës frontale të UÇK-së në dukagjin, nën komandën e Ramush Haradinajt.

Pikërisht kushtuar kësaj Epopeje, Arian Agushi i njohur si “Gold AG” dhe Meda kanë publikuar këngën e tyre të re.

“Epopeja e Dukagjinit”, është realizuar në Gllogjan, tek kompleksi i varrëve të dëshmorëve të Kombit.

Kënga përshkruan betejën e ndodhur para 26-viteve, ku ushtria serbe ishte poshtëruar në betejë me UÇK-në./Njeshi&RADIO 1/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...