13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Eranda: Do t'ia dorëzoja dikujt tjetër pjesëmarrjen në Eurovizion

Eranda Libohova në fillim të muajit shkurt e ka publikuar këngën e saj të re të titulluar “14”, një këngë që flet për një dashuri të humbur e që jo rastësisht, klipi që shoqëron këngën është xhiruar në shtëpinë e këngëtares.

Gjatë një bisede në Wake Up të Top Channel, këngëtarja ka treguar jo vetëm paraskenat e klipit të ri, por u kthye dhe pas në kohë duke kujtuar shumë nga këngët e saj.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=ovuYpniuoZg

Ajo e ka komentuar edhe Festivalin e RTSH, ku u vlerësua me çmimin e dytë. Përkundër thashethemeve se ka dashur të shkonte Eurovision, këngëtarja ka thënë ndryshe.

Eranda u shpreh se edhe nëse do të fitonte çmimin e parë, çka do ti hapte rrugë pjesëmarrjes së saj në Eurovision, ajo do t’ia dorëzonte dikujt tjetër mundësinë për të shkuar në Festivalin Europian.

“Nuk kam dashur. Madje kam thënë, unë edhe sikur ta merrja do ta dorëzoja”, ka thënë këngëtarja duke shtuar se nuk kishte dëshirë të shkonte në atë festival.

“Nuk e shikoj fare Eurovisionin për veten time. Unë dua të bëj një këngë ose kam kënduar këngë që kanë melodi dhe tekste të ndiera”.

“Atje këngët e kam dhe formatizohen si për Eurovision, gjë që nuk më ngroh… Shkurt nuk e kam fare ambicie atë Eurovisionin”, ka qartësuar Eranda Libohova. /Njeshi&TCh/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=YtIMzo160Rc
Eranda Libohova 11 pyetje-Festivali i RTSH
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...